Ml. žáci: SK Pernštejn Nedvědice vs. FK Pelhřimov „A“ 0:1 (0:0)

od Přemek Bratrů v 16.9.2017
SK Pernštejn Nedvědice vs. FK Pelhřimov „A“  0:1 (0:0)

Branky: 57. Mareš Martin (pen.)

Rozhodčí: Pavlas Jiří

ŽK: 0:0
ČK: 0:0
Diváci: 33

Sestava FK Pelhřimov: Holan – Bína, Mareš, Kučera, Vlk, Bratrů, Torner, Šťásek, Šimon, Krejčí, Amcha, Cichra

V sobotu dne 16. září 2017 odehrál A-tým mladších žáků své další mistrovské utkání krajského přeboru s týmem Nedvědic. Naše mladé fotbalisty čekala daleká cesta na Jižní Moravu, konkrétně do vísky Doubravník. Na místě nás přivítalo deštivé počasí a především pak hřiště s minimálním zázemím pro konání jakékoliv krajské soutěže. Pelhřimovští fanoušci, kteří vážili tak dalekou cestu, museli zápas sledovat z vlastních vozidel, protože pod promoklými slunečníky se prostě fandit nedalo. Otázkou též zůstává proč krajské mládežnické soutěže KFS Vysočina hraje tým z Jihomoravského kraje a děti jsou nucené trávit půl dne v autobuse, který se navíc ani k hřišti nemohl dostat, neboť k němu, vyjma jakési polni cesty, žádná přístupová komunikace nevedla….

Nyní již ale k zápasu… Od počátku byla patrná převaha pelhřimovských hráčů, kteří domácí mladíky jednoznačně přehrávali. I přes velice těžký terén se našim borcům dařilo držet míč na vlastních kopačkách a Nedvědice nepustili do žádné vážnější situace. Naopak sami několikrát ohrozili branku domácích, ale opět se potýkali s nepřesnou muškou. Do kabin se tak odcházelo za bezbrankového stavu.

Druhý poločas pokračoval v dobývání domácí svatyně. Pelhřimovští přehrávali soupeře pěknými kombinacemi, ale stále bez výsledného efektu v podobě vstřeleného gólu. Když už se zdálo, že utkání, i přes jasnou převahu Pelhřimova, skončí bezbrankovou remízou, byl v 57. minutě v pokutovém území domácích faulován hostující Bratrů. Z nařízené penalty se nemýlil Mareš a zajistil tak Pelhřimovu zaslouženou výhru 0:1.

Utkání tedy skončilo vítězstvím našich barev, přičemž je rozhodně na místě kluky pochválit za bojovnost, se kterou k zápasu přistoupili. I na velice špatném terénu předváděli pohledný fotbal, který se přítomným divákům musel líbit. Slova chvály přišla i ze strany domácího trenéra, což se cení dvojnásob. Příští týden v neděli budeme od 9.00 h na domácím hřišti hostit tým z Chotěboře. Přijďte povzbudit naše mladíky, určitě si to zaslouží!

 

Facebook: FK Pelhřimov

Youtube: FK Pelhřimov

 

 

 

Vytvořit Tomáš Josef (weby, grafika, reklama)